Negocjowanie z terrorystami

Negocjacje w praktyce

Negocjowanie z terrorystami

Oficjalnie z terrorystami się nie negocjuje , jednakże w realiach chcąc nie chcąc prowadzi się negocjacje z porywaczami, bandytami przetrzymującymi zakładników, zamachowcami, czy fanatykami religijnymi. Wszyscy oni są ekstremistami, z którymi się jednak negocjuje.

Są terroryści, którzy chcą negocjować, tacy jak porywacze lub przetrzymujący zakładników. Właściwie to negocjacje są przez nich oczekiwane, jako droga do zdobycia pieniędzy.

Inni natomiast np. samobójcy detonujący ładunki przyczepione do ciała nie mają w planach negocjowania, bo byłaby to zdrada idei dla której gotowi są poświęcić życie.

Cierpliwość i wytrwałość jest kluczem do sukcesu w tego typu negocjacjach. Należy przede wszystkim zredukować żądania terrorystów lub je zmienić, czyniąc realnymi do wykonania przez drugą stronę. Trzeba też uzmysłowić agresorowi, że istnieje polubowne wyjście z sytuacji  i wszystko jest kwestią otwartą.

W tego typu negocjacjach czas zazwyczaj gra pozytywną rolę dla negocjatora. Wydłużenie procesu negocjacyjnego powiększa szanse na dogadanie się.

 

 

Dodaj komentarz