O mnie

Wiele lat temu, kiedy byłam jeszcze na studiach pewien znajomy poprosił mnie, bym towarzyszyła mu w zakupach. Poszliśmy do centrum handlowego do sklepu Levis. Kolega wybrał trzy pary jeansów. Podeszliśmy do kasy. Zanim sprzedawczyni zdołała odebrać od niego spodnie, zadał jej następujące pytanie: „ile rabatu dostanę?”. Byłam zaskoczona i mocno zażenowana postawą znajomego. Byliśmy w eleganckim sklepie, a on wg mojej ówczesnej oceny zachowywał się jak na jakimś tureckim bazarze.

Mnóstwo czasu upłynęło, zanim zrozumiałam, że nie ma niczego zdrożnego w pytaniu o upust nawet przy transakcjach detalicznych oraz że targowanie się (elegancko zwane negocjacjami) może urastać do rangi sztuki.

Od wielu lat zajmuję się negocjacjami. Mam za sobą setki wynegocjowanych kontraktów i tysiące spotkań negocjacyjnych. Pracowałam w branży FMCG (alkohole, wyroby tytoniowe, chemia gospodarcza i kosmetyki) oraz retail (sieć aptek, sieć salonów księgarskich).

Negocjowałam m.in. w imieniu: Altadis – Seita, Baltic Company, Bols – Remy Cointreau, Cefarm Warszawa, Empik, EuroApteka, Farmacol, Philips, Preludium, PZCussons, Traffic Club. Pomagałam także wielu Klientom indywidualnym, przygotowując ich do negocjowania, bądź towarzysząc im w spotkaniach, bądź występując w ich imieniu.

Negocjowałam z setkami firm reprezentujących sektory: FMCG, farmaceutyczny, sprzętu medycznego, wydawniczy, usług profesjonalnych i in.

Jestem autorką książki pt. „Negocjuj, kobieto!” wydanej we wrześniu 2016 roku przez Wydawnictwo Burda Publishing Polska. Jest to poradnik dla zwykłych kobiet, które nie specjalizują się w negocjacjach i którym potrzeba wsparcia w przełamaniu nieśmiałości, motywacji do podjęcia wysiłku i wiedzy o skutecznych negocjacjach.

Prowadzę grupowe warsztaty z negocjacji oraz sesje dla Klientów indywidualnych.

Jestem certyfikowanym negocjatorem biznesowym, mam certyfikat Certified International Professional Negotiator wydany przez Amerykański Instytut Certyfikacyjny (Certification ID: CIPN2150846742).

cert

Przygotowując tę stronę chciałam w jednym miejscu zgromadzić podstawowe informacje z obszaru negocjacji, tak by móc odsyłać do niej uczestników moich szkoleń. Mam nadzieję, że zgromadzone tu materiały okażą się przydatne nie tylko dla nich.

Ewa Szejner

+48 506 156 488