O mnie

Wiele lat temu, kiedy byłam jeszcze na studiach pewien znajomy poprosił mnie, bym towarzyszyła mu w zakupach. Poszliśmy do centrum handlowego do sklepu Levis. Kolega wybrał trzy pary jeansów. Podeszliśmy do kasy. Zanim sprzedawczyni zdołała odebrać od niego spodnie, zadał jej następujące pytanie: „ile rabatu dostanę?”. Byłam zaskoczona i mocno zażenowana postawą znajomego. Byliśmy w eleganckim sklepie, a on wg mojej ówczesnej oceny zachowywał się jak na jakimś tureckim bazarze.

Mnóstwo czasu upłynęło, zanim zrozumiałam, że nie ma niczego zdrożnego w pytaniu o upust nawet przy transakcjach detalicznych oraz że targowanie się (elegancko zwane negocjacjami) może urastać do rangi sztuki.

Od wielu lat zajmuję się negocjacjami. Mam za sobą setki wynegocjowanych kontraktów i tysiące spotkań negocjacyjnych. Pracowałam w branży FMCG (alkohole, wyroby tytoniowe, chemia gospodarcza, kosmetyki, zabawki, artykuły papiernicze, książki, sprzęt medyczny) oraz retail (sieć aptek, sieć salonów księgarskich, sieci perfumeryjno-drogeryjne).

Negocjowałam m.in. w imieniu: Altadis – Seita, Baltic Company, Bols – Remy Cointreau, Cefarm Warszawa, Empik, EuroApteka, Farmacol, PGF, Philips, Preludium, PZCussons, Traffic Club. Pomagałam także wielu Klientom indywidualnym, przygotowując ich do negocjowania, bądź towarzysząc im w spotkaniach, bądź występując w ich imieniu.

Negocjowałam i weryfikowałam umowy z setkami firm reprezentujących sektory:

  • retail – drogerie (Rossmann, SuperPharm, Hebe, Douglas, Sephora, Drogerie Natura);
  • wydawniczy (Znak, Wydawnictwo Literackie, Burda, Muza, Amber, Nasza Księgarnia, Insignis, SQN, Czarne, Agora, Rebis, Zysk, itd.);
  • sprzętu medycznego (Bayer, NEC, Alstor, Flux Medical, Ultraviol, itd.);
  • kosmetyczny (Shiseido, Revlon, Beauty-Lab GmbH, Bronx Colors Urban Cosmetics, Avon, itd.);
  • farmaceutyczny – producenci (Polpharma, USP, GSK, Bayer, Merck, Roche, Novartis, Pfizer, Sanofi, Merck, Teva, AstraZeneca, Stada, TZMO, itd.);
  • farmaceutyczny – hurtownie (Farmacol, PGF, Hurtap, itd.);
  • zabawki (Lego, Hasbro, Trefl)
  • spożywczy (Browar Namysłów, Carlsberg, BROK, Bacardi, Devely, Aviko, itd.)
  • retail – hipermarkety (Tesco, Leclerc);
  • i inne.

Jestem autorką książki pt. “Negocjuj, kobieto!” wydanej we wrześniu 2016 roku przez Wydawnictwo Burda Publishing Polska. Jest to poradnik dla zwykłych kobiet, które nie specjalizują się w negocjacjach i którym potrzeba wsparcia w przełamaniu nieśmiałości, motywacji do podjęcia wysiłku i wiedzy o skutecznych negocjacjach.

Prowadzę grupowe warsztaty z negocjacji oraz sesje dla Klientów indywidualnych.

Jestem certyfikowanym negocjatorem biznesowym, mam certyfikat Certified International Professional Negotiator wydany przez Amerykański Instytut Certyfikacyjny (Certification ID: CIPN2150846742).

cert

Zdobyłam również Certyfikat Mediatora Akademii SET (nr certyfikatu: SM-01-09). Umiejętności mediacyjne są niezwykle pomocne podczas procesów negocjacyjnych.

Przygotowując tę stronę chciałam w jednym miejscu zgromadzić podstawowe informacje z obszaru negocjacji, tak by móc odsyłać do niej uczestników moich szkoleń. Mam nadzieję, że zgromadzone tu materiały okażą się przydatne nie tylko dla nich.

Ewa Szejner

+48 506 156 488