O mnie

Uncategorized

Wiele lat temu, kiedy byłam jeszcze na studiach pewien znajomy poprosił mnie, bym towarzyszyła mu w zakupach. Poszliśmy do centrum handlowego do sklepu Levis. Kolega wybrał trzy pary jeansów. Podeszliśmy do kasy. Zanim sprzedawczyni zdołała odebrać od niego spodnie, zadał jej następujące pytanie: „ile rabatu dostanę?”. Byłam zaskoczona i mocno zażenowana postawą znajomego. Byliśmy w eleganckim sklepie, a on wg mojej ówczesnej oceny zachowywał się jak na jakimś tureckim bazarze.

Mnóstwo czasu upłynęło, zanim zrozumiałam, że nie ma niczego zdrożnego w pytaniu o upust nawet przy transakcjach detalicznych oraz że targowanie się (elegancko zwane negocjacjami) może urastać do rangi sztuki.

Od wielu lat zajmuję się negocjacjami. Mam za sobą setki wynegocjowanych kontraktów i tysiące spotkań negocjacyjnych. Pracowałam w branży FMCG (alkohole, wyroby tytoniowe, chemia gospodarcza i kosmetyki) oraz retail (sieć aptek, sieć salonów księgarskich).

Negocjowałam w imieniu: Altadis – Seita, Baltic Company, Bols, Cefarm W-wa, Empik, EuroApteka, Farmacol, PGF, Philips, Preludium, PZCussons, RemyCointreau, Traffic Club.

Negocjowałam z: tu musiałabym umieścić setki firm z obszaru FMCG, retail, farmacja, sprzęt medyczny, usługi profesjonalne, rynek wydawniczy i wiele wiele innych.

Prowadzę grupowe warsztaty z negocjacji oraz sesje dla Klientów indywidualnych.

Jestem certyfikowanym negocjatorem biznesowym, mam certyfikat Certified International Professional Negotiator wydany przez Amerykański Instytut Certyfikacyjny (Certification ID: CIPN2150846742).

cert

Przygotowując tę stronę chciałam w jednym miejscu zgromadzić podstawowe informacje z obszaru negocjacji, tak by móc odsyłać do niej uczestników moich szkoleń. Mam nadzieję, że zgromadzone tu materiały okażą się przydatne nie tylko dla nich.

Ewa Szejner

+48 506 156 488

Dodaj komentarz