Negocjacje gwiazd

Negocjacje gwiazd

Kobiety a negocjacje

Z okazji Wszystkich Świętych krótki wpis dot. negocjacji, ale nie takich zwyczajnych, biznesowych, tylko negocjacji mających miejsce w świecie sławnych i bogatych. Dziś zapraszam na wpis pt. Negocjacje gwiazd.

 

Negocjacje gwiazd

 

Whitney Houston


Jedne z ciekawszych negocjacji w jej karierze miały miejsce w 1998 roku i dotyczyły nagrania wspólnej piosenki z Mariah Carey. Chodziło o singiel ze ścieżki dźwiękowej do filmu animowanego „Książę Egiptu”.
Rozmowy pomiędzy przedstawicielami piosenkarek w głównej mierze skoncentrowały się nie ma kwestii finansowej, a na pierwszeństwie…
Ostatecznie zadecydowano, że nazwisko Houston pojawi się jako pierwsze na pierwszym wydaniu  płyty, natomiast nazwisko Carey wysunie się na początek przy drugim nakładzie albumu.
 


George Michael
 

Ponad 18 miesięcy trwały negocjacje, dzięki którym Chińczycy po raz pierwszy mogli zobaczyć George Michaela i Andrew Ridgeley’a. WHAM! w Państwie Środka wystąpił w kwietniu 1985 roku na dwóch koncertach w Pekinie i w Kantonie.
Chińska publiczność mogła zobaczyć, ale nie mogła się bawić przy ich muzyce. Oba koncerty odbywały się w asyście policji. Kiedy na początku koncernów kilku zagranicznych studentów zaczęło podskakiwać i tańczyć, przedstawiciele policji natychmiast kazali im usiąść. Studenci chińscy cały koncert karnie siedzieli na swoich miejscach.
 
To po tym tournee George Michael powiedział:
“Nobody had any idea what to expect from Chinese audiences”.

Link do całego artykułu (tutaj)


 
Dobrze jest podziwiać Whitney Houston & George Michael kiedy byli tacy piękni, młodzi i żywi…

Link do ich wspólnej cudnej piosenki ‘If I Told You That’  (tutaj)

 

Może Cię też zainteresować:

Halloween a negocjacje