
Psychopaci w negocjacjach
Negocjowanie z psychopatą jest bardzo skomplikowanym zadaniem, ponieważ psychopata ma zespół cech, które czynią z niego bardzo trudnego partnera. Dziś garść rozważań w temacie: Psychopaci w negocjacjach
Psychopaci w negocjacjach
Negocjowanie z psychopatą jest bardzo skomplikowanym zadaniem, ponieważ psychopata ma zespół cech, które czynią z niego bardzo trudnego partnera.
Psychopaci dość łatwo wzbudzają zaufanie i posiadają niemalże patologiczną zdolność do bezkarnego kłamania. Są nieobarczeni lękami społecznymi, obawą przed wykryciem, wyrzutami sumienia, poczuciem winy czy empatią. Potrafią opowiadać w sposób bardzo wiarygodny, twórczy i zabawny, tak że instynktownie im się ufa.
Osoby psychopatyczne mają zadziwiającą umiejętność uchylania się od odpowiedzialności i traktowania innych czysto instrumentalnie. Liczy się dla nich tu i teraz, a relacje z ludźmi nawiązują tylko jeśli w jakiś sposób jest to dla nich korzystne.
Mają też niesamowitą zdolność manipulacji, są z natury wnikliwymi obserwatorami i mają intuicyjne wyczucie słabych punktów innych ludzi.
Są wytrawnymi manipulantami, co bardzo się przydaje zarówno w negocjacjach jak i w funkcjonowaniu w otoczeniu biznesowym czy prywatnym.
Psychopaci w negocjacjach
wypadają zazwyczaj dobrze. Zepół cech takich jak:
- umiejętność manipulacji
- zdolność obserwacji
- swoisty czar
ułatwia im budowanie relacji i zaufania w oczach partnerów negocjacyjnych.
Na podstawie książki “Węże w garniturach. Gdy psychopaci idą do pracy” Paula Babiaka i Roberta D. Hare.